Aký dom a v akej lokalite

Vždy som chcel až skončím školu ostať niekde bližšie k rodine a priateľom. No keďže som z Humenného, kde si veľmi ťažko nájdem prácu v mojom obore a hlavne dostatočne zaplatenú, tak mesto Humenné v ktorom som vyrastal už nebolo vhodným miesto pre môj budúci život. Najbližšiu možnú lokalitu som si vybral Košice. Je to len cca 100km do Humenného, čo na stretnutia s rodinou a priateľmi je celkom blízko. Takže lokalita, kde by som si chcel raz postaviť dom, by mala byť niektorá tichá dedinka blízko Košíc. Najlepšie hneď niekde za mestom v prostredí kde nie je veľký ruch od ciest a podobne. To hlavne preto lebo chcem svoje deti, ktoré dúfam že raz budem mať, vychovávať aj v kľudnom prostredí a nielen v ruchu väčšieho mesta.


Takže čo sa týka domu tak som si to len tak troška pozeral na stránke www.prodom.sk . Majú tam veľa zaujímavých projektov rodinných domov, čiže je z čoho vyberať. Cena domčeka, ktorý asi ja hľadám je maximalne 100000 €. Dúfam že sa nájdu dobrý ľudia ktorý mi s výstavbou pomôžu a ja nebudem musieť domček stavať na kľúč a tá suma bude aspoň o 1/4 nižšia. Domček by mal mať minimálne 4 izby (obývačka, spálňa , 2xdetská izba). Osobne preferujem dom 2.podl. s podkrovým pred bungalovom, ale človek nikdy nevie čo bude a čo si bude môcť dovoliť. V projekte ktorý hľadám by nemusela byť garáž. Garaž si neskôr postavím vedľa domu, aby zbytočne nezaberala plochu domu. Čo vy na to? Zatiaľ pekne snívam , že? Tak pozrime sa na konkrétne ponuky.

obrázok prvej možnosti PREMIER 86

Tento domček je veľmi pekný, vyzerá celkom jednoducho má 4 izby čiže spĺňa všetky základné predpoklady. Jeho cena na kľúč je 87 749€ čo nie je malá sumička, ale tiež nie je veľmi veľká. Nevýhodou tochto domu pre mňa je asi to, že obývačka nie je priamo prepojená s kuchyňou, čo avšak niekedy nemusí byť na škodu, keď niečo prihorí. Celková obytná plocha je len 63 m2 čo sa mi troška zdá málo.

        MILENIUM 2moznost 225

Tento domček má už prepojenú kuchyňu a obývačku. Obytnou plochou je rovnaký ako predošlí a to 63 m2. Cena je avšak troška vyššia a to 89045€.  Je to pekná sumička – ten rozdiel a asi len za spojenie s obývačkou to nestojí. Pekný je pre moje oči ale asi nebude ten pravý. Možno je to tou komplikovanejšou strechou.

3PERLA

Tak tento domček ma v mnohom prekvapil. Kuchyňa je spojená s obývačkou. Obytnú plochu tento dom má 68m 2 a to pri cene 86504€. Vzhľadom na cenu a plochu sa tento domček javí ako idealny. Jediné čo mu chýba je lepší dizajn, ale myslím si, že to nie je také smerodajné ako cena a plocha.

4KLASIK 139

Tento dom je domčekom, ktorý sa mi azda najviac páči. Je tak trošku ako rozprávkový..xixi. Plocha tohto domčeka je 62,8m2 a jeho cena je 84590€ čo je dotaraz najnižšia cena. Pôdorysy domu ma celkom oslovujú a tak asi tento domček hlavne kvôli svojej cene nateraz sa stáva mojím favoritom.

Cenu pozemku odhadujem tak na 16600€ …. cca 200m2