Gravatar – Ukáž svoju tvár

Čo je gravatar? Pri prechádzaní mnohých webových stránok, si môžete všimnúť, že mnoho užívateľov má svoju fotku vedľa ich mena. Tieto obrázky sa nazývajú “avatary”. WordPress však používa špecifický typ avatara s názvom ”Gravatars“, celosvetovo uznávaný Avatar, ktorý je s osobou spojený po celom webe a automaticky sa zobrazí, keď napríklad pridáte komentár do WordPress stránky.

WordPress integruje Gravatars do každej WordPress stránky. Akonáhle máte registrovaný Gravatar , služba poskytne WordPress-u informácie o profile podľa e-mailovej adresy, ktorú máte zaregistrovanú v službe Gravatar a zobrazí váš vlastný Gravatar obrázok vedľa komentárov a inde na rôznych miestach.

Prečo používať Gravatar?
Používanie avatarov sa stalo súčasťou konvencie pre web publikovanie. Účet v službe Gravatar tak WordPress stránkam zjednodušuje proces pre všetkých zúčastnených. Aj keď je možné používať WordPress Plugin pre správu používateľských avatarov na WordPress-run mieste, využitím Gravatarov na vašom webe budete mať menej práce vy aj užívatelia vášho webu.

Službu Gravatar pre získanie užívateľských avatarov prípadne profilov, využívajú aj iné webové stránky a aplikácie, nielen tie, ktoré sú postavené na wordpresse.
Integrácia služby Gravatar do akejkoľvek aplikácie je jednoduchá, keďže získanie informácií zo služby nie je podmienené žiadnym zdĺhavým registračným procesom.
Stačí Vám md5 odtlačok e-mail adresy užívateľa a napríklad jeho obrázok avatara získate dotazom na url adresu http://www.gravatar.com/avatar/{tu-vlozite-md5}

Viac info o službe nájdete na www.gravatar.com