Dotazníky online – dotaznicek.sk

Tento projekt patrí k mojím prvotinám. Jeho história sa píše ešte do čias keď som bol v 2.ročníku VŠ. Veľa ľudí na internáte chodilo s papierovými dotazníkmi so žiadosťou o vyplnenie pre rôzne potreby, či už ohľadom štúdia, osobného prieskumu, prípadne prieskumu pre nejakú spoločnosť. Vtedy mi napadlo vytvoriť elektronické dotazníky, ktoré by študenti len rozposlali známym alebo zdieľali cez rôzne kanály (FB ešte nebol populárny). Zároveň by sa zo zozbieraných dát vytvorili základné štatistiky a prehľady.

Keďže ako študent, ktorý študoval a zároveň na pol úväzku pracoval nezostávalo veľa času venovať sa programovaniu tejto aplikácie. A tak jej základy vznikali v autobuse alebo vlaku, cestou do práce a z práce. Neskôr sa k tomu pridalo programovanie počas prednášok, a tak postupne vznikla prvá verzia „dotaznicek.sk„.

dotaznikx

Keď už aplikácia existovala, potreboval som jej vdýchnuť život, priviesť k nej aj používateľov. A tak každého kto ma oslovil s prosbou o vyplnenie dotazníka som aj ja oslovil a ukázal mu aplikáciu kde môže na budúce spraviť svoj elektronický dotazník. Na moje potešenie v krátkej dobe, horizonte pol roka aplikácia nabrala cez 500 užívateľov a bolo vyplnených okolo 15000 dotazníkov. Na začiatok sa mi to zdali celkom slušné čísla.

Prišli prázdniny, a vo voľnom čase som stvoril novšiu verziu. Konečne aplikácia nabrala slušný dizajn a pribudlo viac funkcií ako vyhodnotiť výsledky, osloviť respondentov, či stiahnuť dáta v podobe excelu.

#_REKLAMA_#
Po 4 rokoch bezplatného fungovania aplikácie, mojej bezplatnej podpory užívateľov, ktorí žiadali pomoc cez e-mail alebo telefón som sa rozhodol, že pristúpim k spoplatneniu prístupu. Tak vzniklo zopár platených balíkov, ale aj jeden zadarmo, ktorý umožňoval väčšine študentov využiť systém bezplatne, avšak bez mojej podpory. Spoplatnenie za 3 roky prinieslo pár EUR, ale žiadne bohatstvo. Ak by som mal zaplatiť všetok svoj čas strávený na vývoji, aj tak by ešte nebol zaplatený.

Záverom konštatujem, že tento projekt bohužiaľ vzhľadom na stúpajúci počet konkurenčných služieb, už nie je ničím výnimočný, ale svoju slávu určite zažil. Naučil som sa pritom pracovať so zákazníkmi a zistil koľko daní musí slovenský živnostník platiť.

Ak teda chcete spraviť dotazník online, vyskúšajte môj dotaznicek.sk