„použili donucovacie prostriedky,a to hmaty a chmaty“

Aj Vám sa už zdá táto veta dosť otrepaná. Priam už to vyzerá ako by Policia SR vydala pre svojich príslušníkov príručku výhovoriek. V poslednom čase sa množia prípady, kedy obhajovanie postupu PZ je priam k zamysleniu. Človek ktorý nekladie aktívny odpor, je spacifikovaní s hlavou pritlačenou k zemi a pomaly vyklbeným ramenom. Alebo iné prípady, keď si policajti kopú už do spacifikovaného človeka, veď prečo by si každý už nekopol keď ho tam majú. Ukazuje sa tu priam arogancia a nadradenosť našich ochrancov, čo vraj majú „pomáhať a chrániť“.
Podľa môjho názoru je potrebné udať PZ lepšie pravidlá, s priamym výkladom kedy smú až takto zakročiť, pošliapať tak „občana“ a jeho práva.

V prípade A.Hlinu si myslím ja ako aj ostatný občania na zázname, že zákrok bol absolútne neprimeraný. Potom nech sa nikto nečuduje tomu ak náš PZ má nízku dôveru občanov.

Samozrejme, nechcem hádzať celý PZ do jedného vreca, ale hádžem do neho hlavne tých, ktorý nevedia rozumne a morálne určiť svoje hranice, hádžem tam tých ktorý tieto činy obhajujú a nekonajú tak aby došlo k náprave a ospravedlneniu poškodeným.